آخرین اخبار : 

آموزش رمز و راز های کف بینی

khate

آموزش کف بینی کف بینی ‌( وقوف بر اسرار کف بینی و پیش بینی آینده از روی خطوط کف دست) (شناخت کلی دیگران از شکل ظاهری دست آنها و پی بردن به ماهیت درونی افراد از نقوش و آثار نقش بسته در کف دست و انگشتان تشخیص و پیش بینی سفرها ، همسر ، پیشرفت های مادی و معنوی ، کشف استعداد های نهفته و حوادث زندگی به وسیله ی این آثار و نقوش امکان پذیر است.)

اگر می خواهید خودتان از همه رموز خطوطی که در کف دست تان نقش بسته باخبر شوید، این مطلب را بخوانید. اطلاعاتی که این خطوط به شما می دهند حتما جالب است. این بار با ما همراه باشید تا سر از راز دستان شلوغ و آرام، سخت و نرم، زمخت و ظریف درآورید.

توضیحات بیشتر در ادامه مطلب

تاریخچه کف بینی : کف بینی تاریخچه ای قدیمی دارد و زادگاه آن شرق باستان است و بعدها با رونق گرفتن داد و ستد و بازرگانی احتمالاً از طریق یونان به کشورهای غربی راه یافت. اما با ظهور و گسترش دین مسیحیت با آن مخالفتهای شد و چون آن را نوعی جادوگری می دانستند ممنوع اعلام شد وهر کس را که به کف بینی می پرداخت مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار می دادند و به زندان می انداختند. در نتیجه از آن به بعد کف بینی توسط کولیها به حیات خود ادامه داد زیرا آنها در یک جا ساکن نبودند و امکان دستگری شان کمتر بود . شکل و خطوط کف دست هرکس همانند اثر انگشت او منحصر به فرد است و هیچ دو انسانی را نمی توان یافت که خطوط کف دست آنها کاملا مشابه باشد. کف بینان معتقدند که کف دست هر کس اطلاعات بسیار زیادی را راجع به شخصیت ، منش ، خصوصیات رفتاری ، مدت عمر و حوادث و وقایعی را که در زندگی فرد رخ می دهد بیان می کند. بر کف دست هر کس سه خط اصلی وجود دارد که خط زندگی ، خط قلب و خط سر نامیده می شوند. چون این سه خط کاملا مشخص و آشکار هستند احتمال هیچ گونه اشتباهی در شناسایی آنها وجود ندارد و در نتیجه نمام کف بینان در مورد اطلاعاتی که این سه خط به ما می دهند نظرات تقریبا مشابهی دارند.

دست شلوغ با خطوط بسیار و دست آرام با خطوط اندک

ممکن است کف دست خطوط بسیار با جهات مختلف داشته باشد و بسیار پیچیده به نظر برسد. کف بینان معمولا این نوع دست ها را «دست شلوغ» می نامند. افرادی که روی کف دستان شان خطوط بسیاری وجود دارد، تمایلات و سرگرمی های بسیاری دارند. آن ها می خواهند درباره هر چیزی اطلاعات داشته باشند و افکارشان اغلب نسبت به رویدادهای پیرامون شان حساس است و گاهی ممکن است متمرکز شدن روی یک موضوع یا سرگرمی برای شان مشکل باشد. این افراد علاقه مندی های بسیاری دارند و انرژی خود را در زمینه های بسیار زیادی پراکنده می کنند. اگر کف دست شما به این شکل است، سعی کنید بر یک یا ۲ موضوع که بیش از هر چیز مورد علاقه شماست، متمرکز شوید.

ممکن است شما با دستانی مواجه شوید که تنها ۳ یا ۴ خط داشته باشند اما معمولا این خطوط عمیق هستند، همچنین رنگ آن ها تیره تر از رنگ خطوط کف دست های شلوغ است. این نوع دست ها را «دست های آرام» می نامند چون خطوط کمی دارند. برعکس افرادی که دستان شلوغ دارند متمرکز شدن بر یک یا چند سرگرمی، برای افرادی که چنین دستان آرامی دارند، مشکل نیست. آن ها می دانند که به چه چیز تمایل دارند و آن را انجام می دهند. این افراد واقعا نسبت به چیزهایی که دیگران انجام می دهند و به دانستن اندیشه های آن ها تمایلی ندارند. اگر کف دست شما به این شکل است، سعی کنید ذهن خود را نسبت به اندیشه ها و نظرات دیگران باز کنید. در این صورت متوجه می شوید که هرکاری را خوب انجام دهید، بهتر از آن را نیز می توانید.

دست سخت، دست نرم

درباره دست سخت و نرم نیاز به کمی تجربه دارید. وقتی به طور مداوم سختی یا نرمی دست حداقل ۵ نفر یا بیشتر را امتحان می کنید، لازم است آن را ۲ یا ۳ بار بخوانید. سختی یا نرمی دست بیانگر نحوه عمل ما با دیگر افراد جهان است. تمرین انجام این کار (احساس صحیح سختی و نرمی دست) روی دست خودتان کار مشکلی است. بهتر است آن را روی دست دیگران امتحان کنید. انگشتان تان را روی کف دست افراد مورد نظر خود قرار دهید و شست تان را روی مرکز دست آن ها فشار دهید. پس از انجام این کار دست آن ها به نظر شما سخت، متوسط یا نرم می آید؟ حواس تان باشد که تنها پوست دست را لمس نکنید بلکه کل کف دست را فشار دهید.

دست سخت(زبر)

بهترین تشبیه برای دست سخت آن است که مانند پاک کن زبر مخصوص خودکار است. ویژگی های افرادی که دستان سخت(زبر)دارند، عبارت است از:

پر از انرژی هستند.
همیشه پرتحرکند.
به احتمال زیاد بیشتر زمان خود را در خارج از منزل سپری می کنند.
در مورد آنچه می خواهند به دست آورند، بسیار مصمم هستند.
می توانند نقطه نظرات بسیاری ارائه دهند ولی در مورد پذیرش نقطه نظرات دیگران سخت گیرند.
معمولا مایل نیستند کاری را که در آن صرفه ای برای شان وجود ندارد، انجام دهند.
می توانند اغلب لجوج و تحمیل کننده نظر باشند.

دستان کمتر سخت

این نوع دست ها اغلب مانند یک هلوی رسیده سفت احساس می شوند. بر همین اساس افرادی که این نوع دست را دارند:

بدنی سالم دارند.
با دیگران خوب تا می کنند. (خوب سازگار می شوند)
تمایلات مثبت دارند.
مایلند سخت کار کرده و سخت هم ورزش کنند.
بسیار مسئولیت پذیر هستند.

دست نرم

اگر تا به حال یک کوزه را لمس کرده اید این دست ها مانند یک کوزه بسیار رسیده احساس می شوند. افرادی که این نوع دست را دارند:

بسیار آسان گیر و آرام هستند.
مایلند از زندگی لذت ببرند.
چیزهای زیبا و غذاهای خوشمزه را دوست دارند.
نسبت به دیگران بسیار ساعی، گرم و حساس هستند.
مایلند کارهای خود را در داخل خانه انجام دهند.

دستان بسیار نرم

دست های بسیار نرم مانند شیرینی خمیری شکل هستند چون کمی پیچ و تاب دار احساس می شوند. لازم است بدانید به ندرت با دستان بسیار نرم روبه رو خواهید شد. افرادی که چنین دستانی دارند:

انرژی فیزیکی زیادی ندارند.
زندگی بسیار زیبا و راحت را دوست دارند.
تنبل هستند و سعی می کنند دیگران کارهای آن ها را انجام دهند.
ممکن است به رژیم بهتر نیاز داشته باشند و بیشتر ورزش کنند.

دستان زمخت، دستان ظریف

برای این که بدانید دستانی زمخت یا ظریف دارید باید از کنار به دستان خود نگاه کنید. خیلی راحت خواهید فهمید که دستان تان ظریفند یا زمخت. به دست های افراد دیگر نگاه کنید و آن را با دستان خود مقایسه کنید.

دستان ظریف
دستان باریک متعلق به افرادی است که بیشتر اوقات خود را صرف تفکر می کنند. ممکن است به فلسفه علم یا موضوعات روحانی بیندیشند. اغلب اوقات مایلند اطراف شان مملو از آرامش و سکوت باشد. این افراد ممکن است کمی هم خجالتی باشند.

دستان زمخت
این نوع دست ها متعلق به افراد برون گراست. آن ها از بر پا کردن جشن، دیدار با مردم و برقراری روابط اجتماعی لذت می برند. اگر دستان شما چیزی بین این ۲ حالت (ضخیم و نازک) است در این صورت بعضی ویژگی های دستان ضخیم و بعضی ویژگی های دستان ظریف را دارید.

کوه ها را دریاب

در کف دستان شما قسمت های برجسته گوشتی وجود دارد که کف بینان آن ها را «کوه» می نامند. حدود ۸ کوه روی کف دستان وجود دارد که هرکدام ویژگی های یک سیاره موجود در منظومه شمسی ما را دارند. کوهی، کوه واقعی است که مانند یک برجستگی کوچک بالا آمده و وقتی روی آن فشار می دهید نرم بودن آن را احساس کنید. داشتن کوه روی کف دستان به معنای این است که انرژی یک سیاره ویژه درون شما وجود دارد.

بعضی افراد یک یا ۲ کوه گسترش یافته دارند. بعضی افراد دیگر نیز دارای ۳ یا ۴ کوه هستند. اگر زمانی دیدید که دیگران کوه های بیشتری نسبت به شما دارند احساس نگرانی نکنید. اتفاقا اگر کوه های کمتری داشته باشید بهتر است زیرا در آن صورت تمرکز روی استعدادهای تان آسان تر می شود. اگر بسیاری از کوه ها روی کف دست شما گسترش یافته باشند در این صورت استعدادهای بسیاری دارید ولی ممکن است انتخاب یکی از آن ها برای ادامه دادن مشکل باشد. افرادی که کوه های بسیار بر کف دست دارند باید نحوه استفاده از تمامی استعدادهای شان را بیاموزند. یک اصل کف بینی است که می گوید اگر دست تان بزرگ است زندگی تان نیز بسیار گسترده است. دست خود را با نمودار مقایسه کرده و به ۸ منطقه سیاره کف آن نگاه کنید. هر منطقه ممکن است صاف یا یک کوه گسترش یافته داشته باشد.

کوه ماه(۱)
قدرت تخیل بسیار خوبی دارید و فردی خیالباف هستید. اندیشه های خود را روی موارد خلاق مانند هنر یا نقاشی متمرکز کنید.

کوه زهره (۲)
شخصی هستید بسیار گرم و خوش مشرب و عاشق رفتن به جشن ها و دیدار با مردم. به سمت چیزهای قشنگ مانند لباس ها و ماشین های زیبا و آثار هنری جذب می شوید.

کوه مریخ (۳)
فرد بسیار فعالی هستید. ورزش را دوست دارید زیرا عاشق رقابت کردن هستید. در ضمن فردی بسیار شجاع هم هستید.

کوه مشتری (۴)
مایلید در هرکاری که انجام می دهید بهترین باشید. ممکن است از این که رهبری بخش یا گروهی را بر عهده بگیرید، لذت ببرید. فرد بسیار معتمدی نیز هستید.

کوه زحل (۵)
بسیار جدی و مایل به مطالعه و یادگیری هستید و عاشق جمع آوری دانش و اطلاعات. همچنین ممکن است از گذراندن وقت خود در تنهایی لذت ببرید.

کوه خورشید (۶)
فردی هنرمند و اهل نمایش هستید. ممکن است عاشق بازیگری یا یک کمدین باشید. خواهان توجه دیگران نسبت به خود هستید و از بودن روی صحنه لذت می برید.

کوه عطارد (۷)
در صحبت کردن و برقراری ارتباط با دیگران بسیار خوب عمل می کنید. بسیار شجاع هستید و مایلید در مورد هر چیز پیرامون خود بدانید. ممکن است از نویسندگی نیز لذت ببرید.

کوه پلوتون (۸)
شما یک جنگاور بوده و روی هر آنچه اعتقاد دارید اصرار می ورزید و به هیچ وجه به تسلیم شدن اعتقاد ندارید.

شخصیت کلی از روی خطوط کف دست

به کف دستان خود نگاه کنید ، سپس از میان ۹ تصویر زیر تصویری را که به دستان شما شباهت بیشتری دارد انتخاب و شرح کلی کف دست تان را مطالعه نمائید.

شما فردی هستید که روابط گسترده ای با دوستان خود دارید . بسیار معاشرتی و مردم گرا هستید و از همینطور می توانید ایده ها و افکار خود را با دیگران در میان بگذارید . بیشتر به موضوعات فکری علاقه دارید و عاشق سفر هستید . خیلی میل دارید با دیگران ارتباط برقرار کنید و خلاصه از تنهایی به شدت بیزار هستید . انگار همیشه حرفهای زیادی برای گفتن دارید و معمولاً نیز آنها را به نحو مطلوبی با دیگران در میان می گذارید . هر یک از دوستانتان را همچون یک دستگاه ضبط صوت خوب می دانید که حرفهای شما را ضبط کرده و به دیگران انتقال می دهند. همه دلشان می خواهد به شما نزدیک شوند و با شما طرح دوستی بریزیند . از نظر گشت و گذار به شهرها و سرزمینهای دیگر لذت می برید . تفریح ، سرگرمی ، و بازی روحیه شما را شاداب می کند و باعث لذت و شادی تان می شود . از نظر جسمی نیز در وضعیت خوبی بسر می برید و کاملاً سالم و تندرست هستید .

پیشنهاد :

باید به پیامهایی که میان شما و یکی از نزدیکان رد و بدل می شود بیشتر توجه کنید . این رابطه می تواند عاقبت خوبی به همراه داشته باشد . سعی کن زیاد کج خلقی نکنی و با دیگران مهربان و خوشرو باشی . از حرفهای کنایه آمیز و رفتار دوپهلو پرهیز کن زیرا باعث سوء تفاهم می شود . همواره باید برای تمدید اعصاب خود به سفر بروی یا خود را با طراحهای آموزشی سرگرم کنی . همچنین می توانی دوستان خود را در لحظات شاد خود شریک کنی .

شما فردی هستی که در زندگی بیشتر به فکر شغل و حرفه خود هستی و به مادیات علاقه داری . با شریک خود سازگاری و توافق دارید و علایق مشترکی شما را به هم پیوند داده است رابطه شما با او بر اساس تفاهم و همکرای دو جانبه شکل گرفته است .خیلی به سیر وسفر علاقمند هستید و دوست دارید مدام به گردش وتفریح بروید . دوستانتان همیشه به کمک شما احتیاج دارندو رابطه شما با آنها خوب است . همه هوش و حواس شما متوجه کار یا تحصیل است و دغدغه دیگری ندارید . به کسی علاقمند خواهی شد و با او ابطه ای عاطفی و ظریف برقرار خواهی کرد که بسیار شاد یبخش و مطلوب خواهد بود . به نظر می رسد آدم صبور و پر طاقتی هستید و با یکی از اعضای خانواده خود بیش از بقیه صمیمت و نزدیکی داری و معمولاً در اکثر کارها با همدیگر اشتراک نطر دارید . از نظر سلامتی و بهداشت نیز در وضعیت مناسبی قرار دارید و هیچگونه کسالت یا بیماری شما را تهدید نمی کند .

پیشنهاد :

ممکن است در خانواده ، محیط کار ، یا مدرسه هیچ کس با شما موافق نباشد . ولی شما باید سعی کنید که خونسردی و متانت خود را از دست ندهید . در ارتباط با اعضای خانواده خود باید صبورتر و با گذشت تر باشید و از مشاجره و دعوا پرهیز کنید . در محیط کار یا در مورد مسایل شخصی نیز باید خونسردی خود را حفظ کنید و از درگیری و اختلاف با دیگران احتراز کنید . زیاد سخت نگیرید و نگذارید مسایل و مشکلات بر قلبتان سنگینی کند . بردباری و گذشت باعث می شود احساس بهتری داشته باشید .

در زندگی بیشتر به مسایل شغلی ، تحصیلی ، یا روابط عاطفی خود با دیگران توجه دارید . شما شخصی هستید که رفتارهایتان غیر قابل پیش بینی است . انکار و ایده های زیادی در سر دارید ولی افکار برای بیان آنها مشکل دارید و دلتان نمی خواهد آنها را با کسی در میان بگذارید . به هر حال صحبت وگفتگو با یک مشاور می تواند مفید و سودمند باشد . سودای عشق در سر دارید و دوباره به یاد او افتاده اید که مدتی است از شما جدا شده و در شهری دور زندگی می کند . از نظر سلامتی و بهداشت در وضعیت خوبی به سر می برید و کاملاً شاداب و سرحال هستید .

پیشنهاد :

با دوستان و همکاران خود رفتاری با نزاکت و مبادی آداب داشته باشید . ایجاد تفاهم و سازگاری با دیگران چندان هم مشکل نیست . در ارتباط با طرحی که ارائه داده اید از جانب یکی از دوستان خود پیشنهادی دریافت می کنید . باید با روی باز به نظرات دیگران گوش کنید و از آنها سپاسگزار باشید . برای رسیدن به تفاهم و هماهنگی با دیگران باید به سهم خود قدم پیش بگذارید تا موفق شوید .

شما فردی هستید که معمولاً درگیر درس و تحصیل ، مسایل خصوصی و یا مشغولیات ذهنی خود هستید . ولی در درون خود از آرامش برخوردارید . پیشرفت در زندگی باعث شادی و نشاط شما می شود . چون با دیگران برخورد مناسبی دارید و از قدرت بیان خوبی نیز برخوردار هستید معمولاً از جانب اعضای خانواده ، دوستان و همسایگان مورد لطف و محبت قرار می گیرید و هدیه دریافت می کنید . رابطه عاطفی شما با دوستتان در وضعیت بسیار مناسب و دلپذیری است . از لحاظ مالی موقعیت خوبی دارید و به نظر می رسد که از هر لحاظ یک فرد حرفه ای و کاردان هستید .

پیشنهاد :

شما باید شادی و نشاط خود را با دوستان و رفقای خود تقسیم کنید . سعی کنید در مورد مشکلات و گرفتاری های شخصی ، از هر گونه بحث و مشاجره با دیگران پرهیز کنید . شما از آن دسته افراد نیستید که برای مشکلی که برایشان بوجود می آید راه حلی را در آستین دارند

ظاهراً به نظر می رسد که شما از آن دسته افراد هستید که در مورد مسایل مالی بسیار صبور و پر طاقت هستید . اخیراً مشکلی در زندگی تان پیدا شده است که فکرتان را به خود مشغول کرده است . احتمالاً به زودی می فهمید آن کسی که در محیط کار خود با او آشنا شده اید می تواند برای شما یک دوست خوب نیز باشد . در حال حاضر همه توجه تان بر روی تحصیل متمرکز است . در ارتباط با عشق و تحصیلات و کار ، آدم بسیار خوش شانسی هستید . از لحاظ سلامتی و بهداشت نیز در وضعیت خوب و مناسبی قرار دارید .

پیشنهاد :

بهتر است به دنبال راهی برای بهبود کارائی خود باشید . همچنین باید به مسایل مالی خود بیشتر توجه کنید . و محتاطانه تر عمل نمایید . مواظب دخل و خرج خود باشید و معقولانه تر خرج کنید .

در حال حاضر همه سعی و تلاش خود را بر روی تحقیق در مورد مسایل مالی متمرکز کرده ای . در آینده نزدیک به هدف خود می رسی و از اینکه موفق می شوی کار مفیدی انجام دهی خوشحال خواهی شد . شما آدمی برونگرا و معاش تی هستید و به فعالیتهای اجتماعی خیلی علاقه دارید . اما باید مراقب خرج و هزینه های خود باشید و زیاد ولخرجی نکنید . شما فردی رفیق باز هستید که هر لحظه دوست جدیدی می گیرید . رفتاری صمیمانه و پر محبت دارید و از گسترش روابط خود با دیگران لذت می برید . با کسی آشنا می شوید که به تدریج به او دل می بندید و عاشق او می شوید . این دوستی و پیوند عاقبت خوشی برایتان دارد . در مورد سلامتی و بهداشت نیز باید بیشتر مراقب خود باشید .

پیشنهاد :

در مورد بهداشت و سلامتی خود باید بیشتر مراقب باشید . اگر مواظب دخل و خرج خود نباشید و در این مورد عاقلانه عمل نکنید آنگاه ممکن است هر چه در می آورید یک شبه خرج کنید و دچار مشکل مالی شوید . به هر حال باید مشکلات مالی خود را به نحو مطلوبی حل کنید تا به آرامش برسید .

در زمینه ارتباطات خود با دیگران ، آدم خوش شانسی هستید و روابط خوبی با مردم برقرار می کنید . ضمناً آدم خوش سفری نیز هستید و از این لحاظ نیز شانس با شما همراه است . در روابط عاطفی خود با دیگران بارها قلبتان می شکند و در عشق شکست می خورید ولی اهمیت نمی دهید . در حال حاضر دل در گرو عشق جدیدی سپرده ای . در این ماجرا ممکن است بعضی ها به شما حسادت بورزند . خیلی دوست دارید برای انجام مأموریت به سفر بروید و خلاصه از یکجا ماندن نفرت دارید . به عشق در یک نگاه اعتقاد دارید . از نظر سلامتی در وضعیت خوبی به سر می برید .

پیشنهاد :

باید کمی خویشتندار و صبور باشید و خونسردی خود را از دست ندهید . نباید بر سر مسایل جزیی با دوست خود درگیر شوید . اگر متانت خود را حفظ کنید با دوستان و رفقای خود اوقات خوشی خواهید داشت . به درک شهودی و مبتنی بر حدس و ابهام خود ایمان داشته باشید . اجازه ندهید یک موضوع خانوادگی شما را از پا بیندازد . در ابتدا ممکن است عصبانی شوید و بعد گیج و آشفته شوید . به زمان نیاز دارید تا بتوانید راه حل مناسبی برای مشکلات خود در خانه ، مدرسه ، یا محیط کار پیدا کنید .

این کف دست برای شما خوش شانسی می آورد . به نظر می رسد آدم شاد و بانشاطی هستید . شما دوست دارید اوقات خوش خود را با دوستان خود تقسیم کنید . عاشق گردش و سفر هستید و از یکنواختی و تکرار بدتان می آید . در زمینه عشق ، کار و مسایل مالی خیلی خوش شانس هستید . در قلب خود فقط یک نفر را دارید که به او بسیار علاقمند هستید. در راه علم و دانش تلاش کنید . از نظر سلامت و بهداشت نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارید .

پیشنهاد :

لزومی ندارد با کسی که از هیچ نوع خردو منطقی پیروی نمی کند وارد بحث و جدل شوید . در حیطه شغل و حرفه ، به اندازه قدرت و توان خود مسئولیت قبول کنید . زیاده روی در کار ممکن است به شما آسیب بزند . شما در زمره کسانی هستید که به عشق در یک نگاه اعتقاد دارید . سفرهای غیر قابل انتظاری در پیش دارید .

خطوط کف دست شما نشان می دهد که باید در ارتباط با روابط عاطفی خود کمی صبور و خویشتندار باشید . ممکن است هیچ کس با شما موافق نباشد . در زمینه شغل و حرفه خود قابلیتهای بسیاری دارید و از لیاقت و شایستگی خوبی برخوردارید . دوست دارید افکار و ایده های خود را با دوستان خود در میان بگذارید و از این کار لذت می برید . در حیطه شغل خود با یک فرصت طلایی روبرو می شوید که برای پیشرفت شما بسیار مهم است . در ارتباط با کار و مسایل مالی خیلی خوش شانس هستید . از نظر بهداشت و سلامتی در وضعیت خوبی بسر قرار دارید .

پیشنهاد :

در محیط کار خود سعی کنید با دیگران مهربان و صمیمی باشید . اگر به کار خود فکر کنید و به راههای پیشرفت در شغل خود بیندیشید بدون شک پله های ترقی را طی خواهید نمود . به احتمال زیاد با یک ماجرای عشقی جدید روبرو خواهید شد . محیط خانه برای شما آرامش بخش است بنابراین سعی کنید آن را تزیین کنید و آنجا را مرکز فعالیتهای خود بدانید . یکی از دوستانتان شما را مورد حمایت خویش قرار می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *